نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دومین همایش ملی مدیریت مصرف آب در دانشگاه تهران برگزار شد

دومین همایش ملی مدیریت مصرف آب در دانشگاه تهران برگزار شد


دومین همایش ملی مدیریت مصرف آب در دانشگاه تهران برگزار شد

98/10/2

 

 

به گزارش کرسی یونسکو در بازیافت آب، دومین همایش ملی مدیریت مصرف آب با رویکرد کاهش هدررفت و بازیافت 19 الی 21 آذر در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد.

مراسم افتتاحیه همایش صبح روز 19 آذر با حضور مدیران وزارت نیرو، اساتید و دانشجویان دانشگاه، صاحبان صنایع و دیگر اقشار برگزار شد. در ابتدای مراسم آقای دکتر سلطانی رئیس محترم پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران ضمن خوش آمدگویی به کلیه حضار، به معرفی دانشکده فنی دانشگاه تهران و سوابق ارزنده آن در حوزه مهندسی آب و فاضلاب پرداختند. در ادامه دکتر صراف زاده، رئیس کرسی یونسکو در بازیافت آب و دبیر همایش، به نمایندگی از دانشکده مهندسی شیمی ضمن ارائه گزارشی از مجموعه فعالیت های صورت گرفته در دبیرخانه همایش بر لزوم توجه به بحث مدیریت مصرف و سازگاری با کم آبی تاکید نمودند.

 

 

 

در ادامه آقای دکتر اولیا معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو و خانم دکتر زهرایی مدیر دفتر مدیریت مصرف و ارتقا بهره وری آب و آبفای وزارت نیرو به تشریح اهم فعالیت های وزارت نیرو در بخش مدیریت مصرف آب و سازگاری با کم آبی پرداختند.

 

 

 

پس از استراحت کوتاه و گشایش نمایشگاه، نشست تخصصی اول با موضوع "چالشهای تعیین الگوی مصرف" و با حضور آقایان دکتر سجادی فر، مهندس سیدزاده، دکتر جلیلی قاضی زاده، دکتر ضرغامی، دکتر فاضلی و به ریاست دکتر تابش برگزار گردید.

 

 

پس از پایان نشست و زمان ناهار و نماز، تا ساعت 15 ارائه مقالات شفاهی در 6 تالار و ارائه مقالات پوستری از طریق سیستم الکترونیک صورت گرفت.

از ساعت 15 نشست تخصصی دوم با موضوع "تاب آوری زیرساخت های آب و فاضلاب در شرایط بحران به ویژه سیلاب" با حضور اعضای هیئت ملی ویژه سیلابها، آقایان دکتر بنی هاشمی، دکتر غیاثی، دکتر معتمد، دکتر صفوی و به ریاست مهندس قانع، مشاور مدیرکل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، برگزار گردید.

 

 

پایان بخش برنامه های روز نخست همایش، مجمع عمومی انجمن آب و فاضلاب ایران با حضور کلیه اعضا بود که تا ساعت 20 به طول انجامید.

روز دوم همایش با پنل های ارائه مقالات شفاهی و پوستری آغاز شد. سپس نشست تخصصی "استفاده از آب خاکستری در محیط های شهری" با حضور آقایان دکتر صراف زاده، مهندس جهانی، مهندس جمالی، مهندس طاهری و خانم دکتر زهرایی به ریاست آقای دکتر اکبرزاده برگزار گردید.

 

 

پس از پایان نشست، مراسم اختتامیه با گزارش خانم دکتر نظیف، دبیر علمی همایش، آغاز شد و در ادامه تجلیل از برگزیدگان همایش صورت پذیرفت.