نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اثبات حضور ویروس کرونا در فاضلاب شهری هلند!

اثبات حضور ویروس کرونا در فاضلاب شهری هلند!


اثبات حضور ویروس کرونا در فاضلاب شهری هلند!

99/1/19

 

طبق گزارش انستیتوی ملی بهداشت عمومی و تحقیقات محیط زیست هلند (RIVM) ، کروناویروس جدیدی که باعث COVID-19 می شود در فاضلاب هلند کشف شده است. درصد کمی از بیماران مبتلا به COVID-19 در دستگاه گوارش خود کروناویروس جدید را دارند و آن را از طریق مدفوع خود دفع می کنند. تحقیقات نشان می دهد که نظارت بر فاضلاب استراتژی خوبی برای تشخیص وجود بیماریهای های ویروسی خاص در یک جمعیت است. RIVM قبلاً از این روش برای تشخیص وجود نورو ویروس ، باکتریهای مقاوم به آنتی بیوتیک ، پلیوویروس و ویروس سرخک در فاضلاب استفاده کرده است. کارکنان شاغل در تصفیه خانه های فاضلاب در صورت پیروی از پروتکل های بهداشتی ، در برابر بیماریهای ویروسی مانند کرونا در امانند.

با استفاده از روش های مولکولی، ویروس COVID-19، در فاضلاب فرودگاه آمستردام شیپول ، در تیلبورگ و در تصفیه خانه فاضلاب در Kaatsheuvel شناسایی شد. این تصفیه خانه، فاضلاب Loon op Zand ، شهری که اولین بیمار مبتلا به COVID-19 در هلند در آن زندگی می کند ، را تصفیه می کند.

از 17 فوریه 2020 به بعد ، نمونه های هفتگی فاضلاب در فرودگاه شیپول گرفته شد. در طی دو هفته اول ، ویروسی که باعث COVID-19 شود ، کشف نشده است. با این حال ، مواد ژنتیکی از ویروس در نمونه فاضلاب فرودگاه که در تاریخ 2 ، 9 و 16 مارس گرفته شده، مشاهده شده است. اولین نمونه حاوی ویروس، چهار روز پس از آزمایش مثبت اولین بیمار در هلند ،در 27 فوریه گرفته شد. مواد ژنتیکی ویروس در نمونه های فاضلاب گرفته شده از تصفیه خانه فاضلاب در تیلبورگ در 3 ، 10 و 17 مارس شناسایی شده است. مجدداً ، اولین نمونه حاوی ویروس طی یک هفته پس از اولین آزمایش مثبت گرفته شده است. از بین نمونه های فاضلاب گرفته شده از تصفیه خانه فاضلاب در Kaatsheuvel در تاریخ 3 و 18 مارس ، تنها نمونه گرفته شده در 18 مارس حاوی مواد ژنتیکی از ویروس COVID-19 است.

اقدامات حفاظتی

تحقیقات قبلی نشان داده است که اقدامات محافظتی که در حال حاضر  برای افرادی که در تصفیه خانه های فاضلاب کار می کنند ، محافظت کافی در برابر عوامل بیماری زا را فراهم می کند. این اقدامات همچنین در برابر ویروس های هم خانواده COVID-19 موثر هستند. افرادی که با فاضلاب کار می کنند باید از تماس مستقیم با فاضلاب خودداری کنند و از خوردن ، بلع و یا تنفس بخار فاضلاب خودداری کنند. در تمام فعالیت هایی که منجر به تماس احتمالی با فاضلاب می شود ، آنها باید از تجهیزات محافظ شخصی ، از جمله لباس های محافظ ، دستکش ، چکمه ، عینک ایمنی ، ماسک صورت و یا ماسک تنفسی FFP3 استفاده کنند. این اقدامات حفاظتی برای شیوه های کار ایمن شامل کار با فاضلاب، در فهرست بهداشت و ایمنی شغلی مقامات مدیریت آب ذکر شده است. علاوه بر این ، مانند همه ، کارکنان تصفیه خانه فاضلاب باید بهداشت خوبی داشته باشند: دست ها را طبق پروتکل بشویند ، چشم ها ، بینی یا دهان را با دست های شسته نشده لمس نکنند، دست ها را قبل از غذا و بعد از هر بار مراجعه به توالت بشویند و برای پوشاندن عطسه یا سرفه از داخل آرنج استفاده کنند.